Dom, Kategórie

Zútulni si izbu vlastnými fotkami v hand made rámikoch.

Či už bývaš na internáte, podnájme alebo doma, chceš mať svoje prostredie čo najútulnejšie. Chceš, aby z priestoru, kde tráviš toľko času bola cítiť tvoja osobnosť. Fotky sú ideálnym spôsobom ako toto všetko splniť a ešte k tomu si vytvoríš niečo ako krajší ekvivalent Facebookovej „steny“. Čoraz viac totižto zdieľame svoje fotky z rôznych miest, fotíme sa dlhšie než si vychutnávame dané miesto. Ale nakoniec sa z toho tešíme iba prvých pár dní, kedy nám to niekto lajkuje / páčikuje. Pohrabte sa teda v počítači a s nostalgiou vyberte všetky fotografie, ktoré vám pripomínajú pekné chvíle, alebo len proste vyzerajú umelecky.

Asi najlepším, a zrejme aj najlacnejším spôsobom, je zobrať si z potravín nejaký nepotrebný kartón, ktorý vám ochotne dajú.

 

 

Ideálne je vybrať si nejaký tenší kartón než je na obrázku, pretože ho nemôžete strihať, ale iba rezať. Tiež bude horšie držať na stene. Princíp je jednoduchý. Kartón slúži ako pevná podložka, ale môže byť aj pekným pozadím fotky. Použiť ako podklad však môžete aj biely tvrdý papier, ten sa však rýchlo zvlní a nepôsobí to už ako pevný podklad. Ideálne je nájsť si buď klasický farebný papier, alebo taký čo nájdete v časopisoch. Či už je to politický týždenník, alebo módny mesačník, nájdete tam pekné farebné strany, ktoré sú ideálne ako podklad a zároveň rámik.

 

 

Nezľaknite sa žiadneho materiálu.

Môžete použiť kusy starého oblečenia, obyčajné šnúrky, laná,… Všetko sa dá použiť a nejaký spôsobom nalepiť na kartón tak, aby to pekne ohraničilo a zvýraznilo vašu spomienku.

Keď už máte všetko hotové, nájdite si čas naplánovať si to. Znie to asi prehnane, ale v mojom prípade sa odzrkadlilo, že ako študent som sa naučila improvizovať príliš často a nedostatočne často plánovať. Preto som si úplne nevypočítala ako to bude vyzerať, koľko fotiek mi bude treba, ako to celé rozložím a tak ďalej. Ideálne si nájdite nápady na rozloženie niekde, kde sa o svoje výtvory delia aj amatéri, aj profesionáli. Čiže napríklad Pinterest. Tam je vždy mnoho inšpirácie. Ak to nechcete preháňať so vzormi, zvoľte napríklad iba dve farby, ktoré vo vašej izbe prevažujú a urobte rámiky iba v týchto farbách. Pokiaľ vás ťahá skôr minimalistický štýl,  vytlačte si iba zopár najlepších fotografií vo veľkom formáte a podklad nechajte biely.

 

 

Pravdepodobne chcete svoje výtvory lepiť rovno na stenu. Ak ste napríklad v podnájme a nemôžete vŕtať, zabíjať klince ani nič podobné, no troška padnutej omietky pri odchode vám ľúto nie je, použite lepiacu hmotu. Nájdete ju v papiernictve buď ako jednu veľkú hmotu podobnú plastelíne, prípadne bude v takýchto štvorčekoch, ktoré stačí vymodelovať prstami.

Celý postup je veľmi jednoduchý, až amatérsky, pretože komu sa chce robiť to zložito, keď to ide ľahko? ☺