Inšpirácia, Kategórie

Zdobenie vajíčka, ktoré netreba vyfukovať

Čo chvíľa a je tu Veľká noc, marketing nepustí a obchody sú už dávno plné veľkonočných zajačikov, vajíčok, kuriatok…. Niekedy ozaj nie je na škodu, začať s prípravami o trochu skôr, a preto aj tento nápad s ozdobením  umelého vajíčka. Na jeho prípravu potrebuješ hlavne šikovné ruky, no aj pevné nervy.

Návod, ktorý vám ponúkam je pre každého, kto si rád sám niečo vyrobí a má na to čas. Pointa spočíva v zapichovaní flitrov špendlíkom do vajíčka. Dbať treba na ukladanie flitrov vedľa seba, aby neostalo na vajíčku voľné miesto.

Vajíčka nájdeš v tomto období skoro v každom papiernictve  alebo v obchode s podobným tovarom. Čo sa týka flitrov, hoci si ich doteraz nikde v obchode nevidel, neznamená, že tam nie sú. Ak sa začneš pýtať a hľadať ich, nájdeš. Nie nadarmo sa vraví, kto hľadá nájde.

Možno sa to zdá ťažké, no kým to sám/sama neskúsiš, posúdiť to nemôžeš, tak šup do toho!

Na prípravu potrebuješ: 

  • vajíčka (umelé polystyrénové),
  • flitre (tvar je ľubovoľný),
  • krátke špendlíky.

 

Postup: 

  1. Začať je najlepšie odvrchu, od užšej strany. Špendlíkom prepichni fliter a zapichni ho na vrchol vajíčka.
  2. Druhý fliter ulož okolo prvého tak, aby ho čiastočne prekrýval. Pozor na biele, ničím neprekryté miesta, snaž sa, aby žiadne neboli.
  3. A ukladaj ďalšie flitre takým istým spôsobom. Na každý jeden fliter, jeden špendlík.

 

 

Ešte jedna rada: S vajíčkom narábaj opatrne, je krehké a silnejší stisk ruky ti môže deformovať vajíčko. Hoci to prekryješ flitrami, väčšie deformácie sa ti už nemusí podariť prekryť. Takže opatrne.