Dom, Inšpirácia

Zaveste veľkonočnú výzdobu na klinec

Tradičná veľkonočná výzdoba s rozbitými vajíčkami. Áno, aj to k vyfukovaniu vajíčok patrí – nie vždy sa nám podarí ani jedno nerozbiť. Ak sa tak stane, máme pre vás tip – ako k nim zámerne “rozbiť” aj ďalšie. 

Biele vajíčko a v ňom zelené lístky bude dokonalým súzvukom prichádzajúcej jari a Veľkej Noci vo vašom byte. Nechajte sa inšpirovať a obzvláštnite svoju výzdobu. 

Na visiace vajíčka budeme potrebovať:

  • Vajíčka
  • Háčik
  • Bavlnenú bielu niť

Ako budeme postupovať?

Odrežte 3 rovnaké kúsky niti dlhé cca 3 metre. Držte ich spolu a zložte na polovicu. Zaviazaním uzla na zloženom konci vytvorte slučku a pripevnite ju k háčiku. 

Približne o 20cm nižšie zviažte šnúry dohromady. Rozdeľte ich na tri sady po dvoch a na každej z nich vytvorte uzol. Obtočte jednu šnúru okolo druhej tak, ako je to znázornené na obrázku – prevlečte koniec cez hornú časť slučky a spravte uzol. 

Akonáhle budete mať tri uzly, urobte ďalšie dva spoločne s ostatnými šnúrami. Takto vytvoríte “podstielku” pre vajičko. 

Skontrolujte, či vajce sedí vo svojej “podstielke” a uzly upevnite tak, aby bolo vajíčko v bezpečí. Zopakujte postupnosť týchto uzlov aj nižišie, aby ste vytvorili priestor pre viac malých vajíčkových kvetináčov. 

Nechajte svoje kvetináče hojdať sa na terase, zatiaľ čo sa vy budete hojdať v sieti a užívať si Veľkú Noc v plnom prúde.