Kategórie, Ľudia

Wrtulka svojimi výrobkami krášli krky ženám aj mužom

 

Už dávno nie je pravidlom, že o módu a veci s ňou spojené sa zaujíma iba ženy. Ležérna elegancia, to je obľúbený štýl dnešných ľudí. Počuli ste už o niekom, kto sa venuje výrobe originálnych motýlikov pre obe pohlavia? Ja tiež nie, až kým som si nevšimla šikovnú Werču.  Tvorí pod menom Wrtulka a pochádza z krásnej podtatranskej dedinky Šuňava.

 

Zamilovaná  do folklóru

Wrtulka sa okrem svojej tvorby venuje aj hudbe. Je  huslistkou v dievčenskej kapele Druhé Ja. Ako sama tvrdí miluj folklór,  slovenskú kultúru a v posledných rokoch  začala čoraz viac „zabŕdať“ do sveta módy. Dúfa, že nie na škodu. Jej „zabŕdanie“ začalo už počas štúdia na vysokej škole v Bratislave, kde sa zúčastnila rôznych kurzov, napríklad aj módneho stylingu, krajčírskych kurzov, či mnohých ďalších. Bolo ich skutočne dosť. Tam sa rozbehla jej tvorivosť.

 

 

 Motýliky a chokre na mieru

Pre širokú  verejnosť sa rozhodla svoje výtvory publikovať od októbra 2016. Výrobe sa venuje len 7  mesiacov, zatiaľ  sama, ale dostatočne šikovne. Ako sama tvrdí k výrobe ju viedol pocit nenaplnenia. Chcela tvoriť a chtíč chce rozvíjať čo najviac a najdlhšie to pôjde. Wrtulka sa zatiaľ venuje výrobe pánskych a dámskych motýlikov, taktiež vyrába chokre,  známe populárne náhrdelníky, to všetko presne na mieru,  s láskou a potešením na rôzne príležitosti, či na bežné každodenné nosenie. Neskôr  chce  svoju tvorbu rozšíriť  o šaty a sukne, ale všetko má svoj čas.

 

 

Podľa  predstáv zákazníka

Wrtulka sa inšpiruje predovšetkým folklórnou tématikou a ľudovými prvkami, ku ktorým má odjakživa blízko. Okrem toho smeruje aj k retro štýlom, vyrába motýliky na bežné nosenie, na mieru, či presne dopasované k šatám, svadobné motýliky a náhrdelníky, v podstate všetko, čo nás môže napadnúť. A to presne podľa priania zákazníka. Vo všetkom sa snažím vyhotoviť. Podľa jej slov ju teší, že môže stále niečo nové vymýšľať a tvoriť. Začínala s čistou bavlnou, teraz pracuje s rôznymi materiálmi. Má pravdu, kreativite sa medze nekladú, u nej to platí viacnásobne.

Celý proces výroby dokumentuje a konzultuje prostredníctvom internetu. Jej krásne ručne vyrábané výrobky je možnosť si pozrieť a objednať priamo u nej na facebookovej stránke Wrtulka, nájdeme ju samozrejme aj na Instagrame ako Wrtulka.

Jednoducho originálny darček pre kohokoľvek, kto sa nebojí, že nezapadne do šedého davu spoločnosti.