Inšpirácia, Kategórie

Vyrob si “homemade” deodorant sprej “sila kvetu”

Výroba deodorantov ide aj naďalej vpred a s týmto návodom na doma vyrobíš deo spreje. Niekedy sme povzbudení matkou Zeme natoľko, že sme pripravení si doma vyrábať krémy na nedokonalosti pleti. Inokedy si zas chceme byť 100 % istí, že to nebude nič prisladké, no ani žiaden zápach. Pretože s prírodným deodorantom sa potíš a to je prirodzené.

Zbožňujem kokosovo – olejový deodorant, presnejšie tento doma vyrobený tekutý deodorant. Práve pre zníženú sladkosť a zabraňujúci zápach, v ktorom je vodka a olej podstatou spreju, je pre mňa táto príchuť deodorantu doteraz najobľúbenejšia.

Volám to „sila kvetu“ sprej, pretože podstatná olejová zmes je mixovaná z mojich obľúbených kvetov – jazmínu a ruže – so štipkou levandule a pomaranča. Je to veselá vôňa. Ak chceš, môžeš pridať aj aloe vera, no pre mňa to mení celé potešenie z pachu.

Určite nevynechávajte vodku, ona je tou podstatou pre sprej. Olej a vodu nemixujte, pridaním štipky alkoholu to zmiešate. Alkohol rozptýli olej a pomôže vôni dlhšie ostať vo fľaštičke. Samozrejme vodka sa postupne vyparuje, a tak napomáha pomalšiemu vypareniu vône.

 

 

Na prípravu potrebuješ: 

  • 2 polievkové lyžice vodky (vyšší obsah je lepší)
  • 2 polievkové lyžice destilovanej vody
  • 2 kvapky 100% oleja ruží
  • 2 kvapky dobrého oleja jazmínu
  • 2 kvapky dobrého oleja pomaranča
  • 1 kvapka oleja levandule
  • malá fľaštička so sprejerom

 

Výroba: 

Zmiešaj všetky ingrediencie do malej, tmavej, farebnej fľaše, tá pomáha proti odbúravaniu olejov. Dobre ingrediencie premiešaj.

 

 

 

Použitie: 

Pretrep pred každým jedným použitím, základné oleje sa tým rozptýlia. Zakaždým striekni   2-3  krát a nechaj na sebe uschnúť. Môže to mierne štípať, ak to aplikuješ v sprche po holení. Sprej je vhodné používať najmä po cvičení alebo ťažkom výkone. Ja zvyknem používať sprej aj pár-krát za deň, pretože túto vôňu zbožňujem.