Ľudia

Vitajte vo farebnom a škandinávskom vintage svete u Sue

Láska k drevu, vzorom, k farbám a interiérovým doplnkom v škandinávskom vintage štýle. Presne takto sa dá charakterizovať tvorba a značka BySue ☺

Celú túto krásu má „na rováši“ Zuzka Szabo, ktorá si prešla študovaním psychológie, pracovaním ako hovorkyňa na Úrade práce, otvorením vlastného obchodíku s oblečením, až sa dostala k tomuto krásnemu, nebojím sa povedať umeniu, ktoré svojimi rukami a srdcom vytvára. 

K tvorbe ju inšpiroval jej domček, ktorý si s manželom  zhotovili a doladili sami. Dom začal Zuzku veľmi inšpirovať vzhľadom na to že doňho vyrobila pár kusov nábytku. Všetko do seba akosi začalo zapadať a pomaly sa na svet dostávalo BySue ☺

Zuzka najprv absolútne nič nevedela o výrobe nábytku. No s podporou manžela a s kreatívnym duchom v sebe, sa všetko dá ☺ Aby ste si nemysleli… Nebola to zo začiatku ani náhodou žiadna sranda a nešlo to hneď z počiatku „jedna radosť“. Prvý výrobok – konkrétne vešiak a jeho výroba trvala (podržte sa) dva týždne! Sprevádzali ho slzy, nespokojnosť, dlhé hodiny farbenia… Nakoniec to všetko ale stálo za to, zo Zuzky sa stala šikovná tvorkyňa nádherného nábytku a doplnkov.

Ako samotné výrobky vznikajú? Začína sa podkladovou farbou, ktorá musí byť vždy tmavá. Na ňu nanesieme bielu, aby vznikol pekný kontrast. Potom nanesieme tenké vrstvy ostatných farieb, napríklad ružovú a tyrkysovú. Keď sa potom hrany obrúsia, vykukne tmavý podklad a to nám vytvorí patinu. Na vrch sa namaľuje dekoračný motív a nakoniec sa výrobok navoskuje. Zafixuje farby a dodá výrobkom zamatový lesk. Sú potom úžasné aj na dotyk. 

Sortiment BySue je naozaj naozaj veľmi široký. Kožené úchytky, stoly, lavičky, botníky, odkazovače, nástenky, organizéry, komody, debničky, zrkadlá… Toto všetko prešlo rukami šikovnej Zuzky a to ani z ďaleka nie je všetko. Mňa, ako fanúšičku škandinávskeho štýlu jej tvorba naozaj uchvátila, inšpirovala a maximálne získala.

A čo vás?