Inšpirácia

Tajomstvo vo fľaške

Tajomstvá. Všetci ich máme. Občas je lepšie keď sa s nimi podelíme.

Ako s týmto netajomným tajomstvom vo fľaške. Ide totiž o prívesok z malej fľaštičky a čímkoľvek, čím ju naplníte. Ja som si vybrala papierové kvety a lístky, lebo som ich mala doma. Skvelý dôvod viem. ☺ Môžete do nich však dať hocičo. Sušené kvety, dôležitú správu na kúsku papiera, piesok z pláže. Glitre, flitre a farebné pigmenty. Miniatúrnu postavičku alebo autíčko.

Tenkým štetcom na ňu namaľovať rybku a tváriť sa, že je to akvárko. Nechajte ju prázdnu a keď sa niekto spýta, povedzte, že je tam duša vášho nepriateľa. Ak sa ale chcete držať pri zemi, tie sušené a papierové kvety sú asi najbezpečnejšie. ☺

Potrebujete:

  • malú sklenenú fľašku,
  • niečo čím ju naplníte (v tomto prípade papierové kvety),
  • retiazku,
  • tri krúžky,
  • uzáver,
  • ketlovaciu ihlu a kliešte

Najprv si odstrihneme kus retiazky. Je len na vás, či ju chcete dlhšiu, alebo kratšiu. Potom na každý jej koniec pripevníte pomocou kliešťov krúžky a na jeden aj uzáver.

Ketlovacou ihlou prepichnite korkový uzáver fľašky. Dajte pozor aby bol v strede.

Ak je ihla príliš dlhá, trochu z nej pomocou kliešťov ustrihnite. Kúsok však nechajte trčať a zahnite ho, aby sa ihla z uzáveru nevyšmykla.

Na očko ihly navlečte väčší krúžok, aby sa prívesok ľahšie pohyboval po retiazke.

Teraz naplňte fľašku. Môžete len nahrubo prstami alebo všetko pekne precízne upraviť pinzetou. Hrajte sa s tým až kým nebudete s výsledkom úplne spokojní.

Na fľašku potom pripevnite uzáver. Ak je vnútro ľahké (ako pri papierových kvetoch) stačí ho len pritlačiť. Ak je to niečo ťažšie je lepšie ho prilepiť. Prilepiť ho môžete v oboch prípadoch ak si chcete byť istí, že sa uzáver nepohne ani keď pôjdete tancovať rock´n´roll. Ak ho ale prilepíte pripravíte sa o možnosť reorganizovať vnútro, keď vás to momentálne omrzí. Lebo sekundové lepidlo len tak nepustí. Rovnako ako vy už z rúk nepustíte túto nádheru.