Kategórie, Ľudia

Šikovná Silvia a jej S&Y Soap, mydlá vyrábané s láskou

Podľahnúť handmade sa dá veľmi ľahko. V poslednej dobe je to aj dosť vyhľadávaná a obľúbená výroba produktov. Dvadsaťdvaročná Silvia z Košíc spojila príjemné s užitočným. Ako sama tvrdí blízko k umeniu mala už od detstva. Najprv ju zaujalo kreslenie a neskôr sa venovala amatérskemu foteniu, ku ktorému ju viedol jej dedko. V pláne mala aj umeleckú školu, ale nakoniec sa z praktického hľadiska a na rady rodiny rozhodla pre Obchodnú akadémiu. V tomto odbore sa veľmi nenašla a tak hľadala niečo, čo ju bude skutočne napĺňať. Chcela robiť jednoducho to, čo ju baví. Rozhodla sa pre výrobu mydielok.

Ako sa k tomu dostala

Keďže ju škola a odbor veľmi nebavili, chcela skúsiť niečo iné. Osudný bol jeden zimný deň a obyčajná prechádzka cez Vianočné trhy, kde uvidela stánok s handmade mydielkami. Postupne si všímala, že handmade je čoraz viac obľúbené a skúsila si vyrobiť niečo aj ona. Najskôr to bola jedna forma, jedna vôňa a trochu mydlovej hmoty. Postupne to rozšírila a teraz má doma plnú kopu vecí, potrebných na výrobu. Podľa jej slov tomu podľahla. V tom období prišla Keďže som prišla aj o prácu tak sa rozhodla skúsiť mydielka predať medzi svojich známych.

Podpora u priateľov a rodiny

Podľa jej slov mala najväčšiu podporu v mamine a v priateľovi, ktorí ju podporovali už od začiatku, tak sa nebála začať. Teraz ju v tom podporuje celá rodina a priatelia Teraz ma v tom už podporuje celá rodina aj priatelia. Keďže sa výrobe začala venovať naplno vznikla aj jej facebooková stránka S&Y Soap – S&Y Mydlá. Ak by ste sa pýtali, čo znamená S&Y tak Vám to rada prezradí. S znamená skratku môjho prvého mena Silvia a Y je skratkou môjho druhého mena Ywette, ktoré tak často nepoužívam. Tak vznikol názov a postupne svoju osobnosť chcela dať do všetkého čo robí.

Odlišná a originálna 

Základom úspešnosti je, aby bola odlišná od konkurencie. Preto ako tvrdí, hľadá vždy spôsoby byť niečím iná. Momentálne sa o to snaží novinkou, ktorou sú balíčky na svadbu či oslavu. Zatiaľ je to malý balíček , ktorý ma štítok kde si zvolíte text s poďakovaním. V balíčku si viete zvoliť koľko mydielok chcete či ako by mali vyzerať. Tiež si môžete vybrať balenie. Všetko sa snaží urobiť originálnym, pretože vie, aký úžasný pocit je keď ste niečím výnimočný a jedinečný. Okrem toho vyrába vizitky, ďakovacie nálepky a kartičky. Niekedy aj detail zaváži a preto sa snaží byť originálna a odlišná.

Stačí mydlová voda, prírodné výťažky a láska k výrobe

Svoje mydielka vyrába zatiaľ  z mydlovej hmoty, ktorá už obsahuje rôzne prírodné výťažky ako Aloe vera, med či iné výživné dary z prírody. Postupne by chcela rozšíriť sortiment o tekuté, penové mydlá a začať aj s výrobou mydlovej hmoty. To všetko až časom, pretože sa chce zdokonaliť vo výrobe mydielok práve z nej. Používa hmotu výhradne od dodávateľov na Slovensku. Do mydielok pridáva rôzne bylinky, tvorí svadobné balíčky a košíky, ktoré si vedia spotrebitelia sami nakombinovať. Každý zákazník, ktorý si objedná, získa aj malý darček.

Viac o jej výrobkoch, fotky a prípadne objednávky smerujte sem.