Kategórie, Krása

Praktický pomocník pre milovníčky kozmetiky

Milé žienky starostlivosť o pleť je prvoradá, ale ak zanedbáte hygienu kozmetických pomôcok, tak sa jej účinnosť stráca. Všetky veľmi dobre viete aké dôležité sú štetce. Existuje množstvo typov. Každá však ocení štetec na nanášanie makeupu či vytváranie kontúr tváre.

Používame ich denno-denne. Avšak čisteniu štetcov už zväčša takú pozornosť nevenujeme. Čo je veľká chyba. Nechcete kupovať dezinfekčné prípravky na čistenie štetcov? Tak čítajte ďalej! Dnes vám ukážem akú šikovnú pomôcku používam na čistenie štetcov ja.

 

 

Budeme potrebovať

  • Lepiacu pištoľ
  • Dosku (ja som použila viečko od kondicionéra, môžete použiť hoci čo, čo však znesie teplotu lepidla z lepiace pištole, a samozrejne môže ísť pod vodu)
  • Pur (čiastiaci prostriedok – jar, alebo umývací gél)
  • Špinavé štetce

Výroba je naozaj veľmi jednoduchá, takže sa nevyhovárajte na nedostatok času ☺

 

 

Najskôr si dosku/ vrchnák dôkladne umyjeme v teplej vode a následne poriadne poutierame. Musí byť bez akýchkoľvek zvyškov vody, inak by lepidlo nemuselo pevne držať. Keď máme lepiacu pištoľ nahriatu tak začneme vytvárať na viečko vzory. Fantázií sa medze nekladú. Môžete vytvoriť pokojne aj labyrint. Pointa je v tom, aby bolo na vrchnáku čo najviac kopčekov, a tak sa dali štetce rýchlejšie očistiť. Môžete sa inšpirovať mojím dielom. (Neviem pekne kresliť, takže to zodpovedá obrysom na mojom vrchnáku).

 

 

Výtvor nechajte uschnúť. Pre istotu aj hodinku. Čas schnutia však závisí od toho aké veľké vzory ste vytvorili.

Hotovo! Už len dáme na vrchnák trochu saponátu a štetcom prechádzame zhora nadol. Nikdy nekrúžte štetcom! (Mohli by ste poškodiť jeho štruktúru). Necháme poriadne vyschnúť a štetce sú ako nové. Hneď sa bude ľahšie malovať. ☺

 

 

TIP: Ak používate štetce na líčenie každý deň, tak ich môžete čistiť pokojne raz za týždeň, podľa toho aké budú ufúľané. Hneď sa bude ľahšie malovať. ☺