Inšpirácia, Kategórie

Originálne smaragdové strapcové náušnice a prívesok

Sú veci, ktoré sa nám len tak povaľujú doma. Hýria farbami a majú veľa využití. Môžete nimi vyšívať, zašívať, priväzovať a dokonca z nich urobiť aj krásne šperky. Možno ste už uhádli, že hovorím o niti, konkrétne o hrubšej niti na vyšívanie. Veľmi ľahko si z nej vytvoríte aj strapcovú sadu šperkov. V tmavej smaragdovej farbe budú vyzerať luxusne a tajomne.

 

Potrebujete:

  • 2 180cm dlhé smaragdové nite na vyšívanie,
  • 4 kúsky nite v inej farbe (2 dlhé 15cm a 2 dlhé 30cm),
  • 2 háčiky na náušnice,
  • väčšiu korálku,
  • zlatú retiazku,
  • drôtik a kreditnú kartu

Vezmite si jeden 15cm kúsok nite a urobte na ňom malé očko, zauzlite a na chvíľku odložte bokom. Obmotajte dlhú smaragdovú niť na kartu pozdĺž užšej strany. Niť s očkom zasuňte pod ňu a na jednom konci zviažte. Nezabudnite, že očko by malo ostať navrchu.

 

Zelenú niť zosuňte z karty a prebytočný kúsok druhej odstrihnite. 30cm niťou zviažte vrch smaragdovej, spravte uzol a zbytok taktiež  odstrihnite.

 

Rovnako prestrihnite aj spodnú časť smaragdovej nite aby vám vznikol strapec. K očku pripevnite háčik na náušnice a máte náušnice.

Ak si chcete urobiť aj prívesok, postup je podobný.

Strapec si vytvoríte rovnako len použite dlhšiu stranu karty aby bol väčší. Na očko môžete pripevniť krúžok, prípadne vytvorte jeden z drôtiku, cez ktorý prevlečiete korálku. Potom už len odstrihnite kus retiazky aký vám vyhovuje a spojte s príveskom.