O nás

  Skôr ako budete pokračovať. Uvoľnite sa, na chvíľu zatvorte oči a vráťte sa späť v čase. Do čias, kedy Vaša najväšia starosť bola ako si vyplniť voľný čas. Spomeňte si na Vaše malé ja. Ako zanietene a s plnou pozornosťou nevnímajúc okolitý svet si len tak kreslíte, vystrihujete alebo skladáte srdiečko z papiera ktoré neskôr niekomu darujete. Čokoľvek ste robili, v ten okamih to bolo pre vás to najlepšie a najdokonalejšie čo ste vytvorili a s najväčšou pýchou sa pozeráte na výsledok. Niekde vo vnútri vo vás horí plamienok šťastia a pokoja. Spomínate?

  Áno, máte právdu. Nie každý z nás mal to štastie, aby tvoril naozaj pekné veci. Skôr sa pri pohľade na váš vytvor obávali o Vaše duševné zdravie. Nie je dôležité čo si myslia ostatní ale to, ako ste sa v tú chvíľu citili vy sami.

   “Naša hlava je guľatá, aby myslenie mohlo meniť smer. Kreativita znamená vidieť to, čo vidia ostatní, ale niečo iné si pri tom myslieť.”

  – Francis Picabia

  kontakt_obr-2

  Čo je Hendy? 

  Komunita a internetový blog, ktorého cieľom je združovať a pozdvihnúť mladých aj skúsených hand-makerov, kreatívcov a umelcov.  Dáva priestor každému, kto sa akokoľvek pasívne alebo aktívne zaujíma o kreatívnu tvorbu, handmade výrobu. Hendy sa snaží motivovať a inšpirovať.

  Aká je naša vízia?

  Dostať do povedomia význam “handmade”. Má to pre nás oveľa hlbší význam ako “niečo ručne vyrábať”. Žijeme v spoločnosti ktorá produkuje obrovské množstvo odpadu, ako kedykoľvek predtým. Stali sa z nás bezhlaví konzumenti.

  Zamyslime sa nad možnosťou vdýchnuť starým veciam nový život. Alebo nedávať neustále podnet korporáciam podávať nám lacné, neuplné akože “handmade” výrobky. Veríme, že dokážeme to malé premýšľave a hravé dieťa v nás znova prebudiť a budeme schopní si vyrobiť vlastné a pre nás oveľa viac hodnotnejšie výrobky, ktoré potešia nielen oko.