Jedlo, Kategórie

Nápadité raňajky potešia každú ženu, ideálne prekvapenie k ich medzinárodnému dňu

Ženy sú odpradávna to nežnejšie pohlavie. Samozrejme, dáva to logiku. Muži boli vždy lovci a tí, ktorí sa snažili zohnať obživu a ženy sa zatiaľ starali o rodinu a všetko ostatné. Aj keď majú chlapi veľakrát hrdinské reči, uvedomujú si, že bez žien by nevedeli a určite ani nechceli existovať. Každý muž má tie svoje, či už mamku, priateľku alebo manželku, ktoré si váži, má rád, miluje. Prečo ich nepotešiť vlastnoručne vyrobenými originálnymi raňajkami v deň, ktorý medzinárodne pripadá práve im? Zaručene takýmto chutným „darčekom“ zaboduješ u každej z nich.

Ak nie si veľmi kreatívne zdatný, ale nechceš im darovať kvet alebo čokoládu, tak skvelým nápadom sú raňajky, trebárs aj do postele. Určite ju to príjemne prekvapí, teda ak to nerobíš každý deň, čo by mohla každá iba závidieť.
Už len nájsť to, čo má tá, ktorú chceš potešiť najradšej.

Niečo pre vyznávačov hesla: raňajkovať ľahko a zdravo

Ak sa žena, ktorú chceš prekvapiť stravuje zdravo, naservíruj jej niečo, podľa jej chuti. Nemôžeš jej predsa porušiť režim. Jedným z najjednoduchších a najlepších raňajok je ovocný mix.
Jednoducho si priprav tri misky. Do prvej nakrájaj ovocie, čo máš doma alebo čo má rada (banán, jablko,  jahody, pomaranč, kiwi atď.) Do druhej misky daj biely jogurt a do tretej napríklad ovsené vločky, ak máš ešte ďalšiu menšiu, môžeš pridať strúhaný kokos. Ona si potom do ovocia nahádže všetko podľa svojej chuti.

Toasty trochu ináč

Nepoznám človeka, ktorý nemá rád toasty a je jedno na aký spôsob. Ty môžeš z obyčajného toastového chlebíka vytvoriť umelecké diela. Stačí len zapojiť kúsok fantázie. Ideálne ak máš po ruke formičky na vykrajovanie akéhokoľvek obrázku alebo ak si zručný, postačí nôž. Jednoducho toast opečieš na panvici s rozpusteným maslom a do vykrojeného vnútra hodíš napríklad vajíčko. Volské oko následne dochutíš korením a bylinkami.

 

Umelecké diela na chlebíkoch

Ak chceš ale ešte niečo originálnejšie, vyskúšaj napríklad takýto netradičný spôsob. Návod na výrobu raňajok je neuveriteľne jednoduchý. Z alobalu vystrihneš písmená, tvary alebo zvieratka, ktoré si môžeš obkresliť z rôznych makiet z internetu a tieto šablóny priložíš na svetlý hriankový chlieb. Chlebíky následne  zapečieš pod grilom. Miesta, ktoré chránil alobal zostanú úplne svetlé a mäkké. Zvyšok, na ktorý gril piekol sa sfarbí dohneda. Vzniknú zaujímavé diela. K toastom môžeš napríklad prihodiť obľúbenú zeleninu, anglickú slaninku alebo vajíčka na rôzne spôsoby.

Samozrejme ku všetkým tvojim upečeným a pripraveným jedlám je dôležitá voda. Či už v podobe čerstvej ovocnej šťavy, kvalitného čaju alebo výbornej kávy.

Aj keď sa ti niečo nepodarí podľa tvojich predstáv, každá žena sa poteší. Niekedy nepodarok zaberie na ženské srdce ešte viac. Veď predsa vlastnoručne pripravený darček z lásky sa cení, od mužov pre ženy ešte viac.