Kategórie, Ľudia

Korálky, prívesky, náramky, náušnice, handmade šperky…

Príde Vám to ako raj? Myslím, že s kľudným svedomím, Korálkareň o ktorej sa vám chystám porozprávať, nazvať rajom môžeme.

Tak ako všetko v tejto dobe, ani Korálkareň nezaostáva, a môžete si objednať rôzne komponenty, koráliky od výmyslu sveta a všetky veci potrebné na tvorbu handmade šperkov, objednať cez internet. Taktiež túto krásnu predajňu môžete navštíviť osobne, v meste Skalica. Vždy vás privíta veľmi milá osôbka, ktorej pozitívna energia dýcha celou predajňou. Pani Aničky sme sa spýtali, ako sa k tejto vášni dostala.

 

„Zdravím všetky korálkárky a fanúšikov našej Korálkárne. Dostávam často otázku, ako som sa dostala ku korálkovaniu. Veľa vecí sa v živote udeje podľa výroku: „… ako slepý k husliam“ a u mňa to bolo tiež podobné. Asi prvým momentom, kedy som sa ku korálikom a nádherným výrobkom z nich dostala, bolo už v detstve. Moja babka bola veľmi elegantná žena, ktorá sa vedela pekne upraviť. A jablonecká bižutéria veru nemohla chýbať žiadnej dáme, ktorá chcela byť aspoň trocha „chick“. Páčili sa mi sklenené perličky rôznych tvarov a rôznych úprav, dokonca som sa dostala k pár korálikom, ktoré som si chcela navliecť. Ale musela som ich navliecť na niť bez ihly, pretože ako iste mnohé viete, nie do každej perličky sa hodí klasická ihla s vypuklým uškom.

Moja babka už síce nie je medzi nami, ale šperky po nej som zdedila ja. A chcela som sa ísť pozrieť do Jablonca, aby som si kúpila tiež nejakú peknú bižutériu. Lenže, neostalo len pri bižutérií. Asi som mala šťastie na skvelú predavačku v skvelom obchode, do ktorého som vošla. Pani Petra bola veľmi milá, všetko mi predstavila, poukazovala. Bola som ako Alenka v ríši divov, z toľkých korálikov a bižutérie, ktoré boli od stropu až po zem v dvoch veľkých miestnostiach. Z pani Petry sa medzičasom stala kamarátka Petra, pretože moje návštevy začali naberať na intenzite. Petra mi tiež poukazovala základné techniky, poradila mi, odporučila „prvý korálkovací balík“. Jej informácie boli vtedy nedoceniteľné.

Veľmi dobre si pamätám na môj prvý víkend, kedy som mala všetky potrebné komponenty na korálkovanie. Verte či nie, v sobotu som začala korálkovať o 08:00 a spať som išla o 04:00! To isté v nedeľu, len o hodinu menej. Ani jesť som nepotrebovala. Tak takéto boli moje prvé kroky vo vlastnom korálkovaní.

Neskoršie som si rozširovala znalosti o ďalšie techniky, niektoré mi poradila moja kamarátka Petra, niektoré som objavila v knihách alebo klasicky, na internete. Najskôr som vyrábala len pre seba, potom ma začali oslovovať kamarátky, že by chceli také náušnice alebo onaký náramok. Niektoré sa chceli rôzne techniky naučiť a sami si tak vyrábať vlastné šperky.

A pretože korálikov a komponentov nie je nikdy dosť a už nestačila len jedna či dve škatule, v ktorých som tento cenný materiál kamarátkam vozila, rozhodla som sa, že si otvorím obchodík. Začiatky boli síce všelijaké, ale som rada, že som vydržala a môžem povedať: „Plní sa mi môj sen o korálkovom kráľovstve“. A dúfam, že sa bude plniť aj naďalej a Vás, milé korálkárky budem môcť zásobovať čím ďalej tým väčším sortimentom, či už v našej kamennej predajni alebo na našom e-shope.

Prajem Vám veľa krásnych chvíľ pri korálkovaní a teším sa na ďalšie stretnutia. Vaša korálková Anka.“

 

Verím, že na našom webe sa nájde veľa duší ktoré majú v obľube handmade šperky a ich výrobu. Ak vám príliš výroba nejde, ale veľmi sa vám tieto poklady páčia, nezúfajte. Šperky si môžete dať vyrobiť a to priamo na mieru a podľa vášho vkusu ☺ Ako som už spomínala, je to naozaj malý, veľký raj.

 

 

Chceli by ste s týmto umením začať, no neviete presne ako?

Navštívte web spomínanej Korálkarne, sekciu FAQ ( tipy, triky, nápady) a myslím že sa dozviete veľa odpovedí na otázky ktoré vás v tejto oblasti môžu zaujímať.

 

Tak čo, milé handmade duše? Začnete s touto tvorbou aj vy?