Kategórie, Ľudia

Jejdanenky. Neľakajte sa, nič sa nestalo

Jejdanenky. Čo znamená tento obyčajno – neobyčajný názov? Jejdanenky je meno krásneho obchodíku, ktorý sa zameriava na keramiku a smalt. Materiály z ktorých sú výrobky vyrobené, musia byť prepálené v peci pri vysokých teplotách. Po vychladnutí nastáva krásne, farebné prekvapenie.

Ponuka je naozaj široká, zo sortimentu si určite vyberie každý. Dózy, hrnčeky, šálky, keramické drobnôstky, maselničky, náušnice,…

 

 

Zaujíma Vás, ako výrobky vznikajú? 

Pri tvorbe keramiky sa nepoužíva kruh, ani sa neleje hlina do foriem, preto sú veci niekedy trošku “roztancované”.

V kategórii “keramika do kuchyne” sú použité glazúry, ktoré sú hygienicky nezávadné na všetkých miestach, ktoré by prirodzene mohli prísť do kontaktu s potravinami, alebo perami (pri hrnčekoch). Ponuka hrnčekov je pomerne široká. Máte na výber veľkosť (zväčša sú vyrábané 2 dcl, 3,5 dcl alebo 5 dcl hrnčeky), farbu a  rôzne motívy. V obchodíku to niekedy  vyzerá vykradnuto, záujem o tieto krásne originálne výtvory je naozaj veľký. Navyše, ak sa rozhodnete pre nákup z „Jejdanenky“, čaká vás v balíku drobné prekvapenie.

 

 

Ako som si prezerala ponúkaný sortiment, chcela som vyzdvihnúť jednu kategóriu výrobkov, no zistila som že sa to nedá ☺ V dobrom. V každom produkte je citeľný krásny, jemný vkus a umelecké cítenie ktoré vás bez pochýb pohladia nielen na duši.

 

Medzi jemným, vkusným a zároveň krásnym sortimentom nájdete aj sekciu „Mozaikové komponenty“. Ak nemáte doma dispozícií keramickú pec, kúpou týchto komponentov mi príde ako vhodný kompromis, ak sa chcete realizovať v tvorbe keramiky. Myslím, že inšpirácia vám chýbať určite nebude☺ Stačí si pozrieť neobyčajné „Jejdanenky“.

Milé kreatívne duše a dušičky, držím Vám palce pri tvorbe keramiky, minimálne tak krásnej ako Jejdanenky! ☺