Kategórie, Krása

Jednoduchý 2-zložkový recept s jahodami pre tvoj belší úsmev

Udržiavať zuby biele a jasné je neustály boj, najmä ak si kávičkár alebo holduješ pravidelnému čajovému režimu. Namiesto toho, aby si míňal celé svoje ‘jmění’ na bieliace prúžky, vyskúšaj radšej jednoduchý domáci recept, ktorý tvoje zuby vybieli a úsmev rozžiari. Tento 2-zložkový domáci bielič zubov môže byť jedinou vecou, ktorú budeš potrebovať, aby si sa zbavil nepríjemných škvŕn na zuboch.  A naviac, s účinkom zlupovacieho peelingu na pery bude tvoj úsmev priam neodolateľný!

Asi sa pýtaš, prečo jahody ? Okrem toho, že sú lahodné, jahody obsahujú aj kyselinu jablčnú, ktorá pôsobí ako účinná zložka na odstránenie škvŕn z tvojej skloviny.  Samotný prášok do pečiva, alebo aj sóda bikarbóna odstraňuje povlak pri čistení zubov. Kombinácia tejto prísady s jahodami prináša účinný a cenovo úsporný bielič zubov.  Len sa uisti, že ho nepoužívaš príliš často, alebo ho nenechávaš pôsobiť príliš dlho – raz za týždeň po dobu 2 až 4 minút je tak akurát.

 

2-zložkový jahodový bielič zubov 

Čo potrebuješ ?

  • 1 jahoda
  • ½ lyžičky prášku do pečiva
  • zubná kefka
  • miska
  • vidlička

Postup je úplne jednoduchý, máš to hotové raz-dva :

V miske pomliaždi jahodu, pridaj polovicu lyžičku prášku do pečiva alebo sódy bikarbóna a dôkladne premiešaj, aby si vytvoril kašičku. S pomocou kefky aplikuj zmes na zuby a natieraj si ňou celé plochy zubov po dobu 2-4 minút. Vypláchni si ústa, poodstraňuj z medzizubných priestorov zvyšky jahôd a drobné zrniečka. Potom si umy zuby so svojou obvyklou zubnou kefkou a pastou, aby si dosiahol jasnejší úsmev.

 

Ako vidíš, príprava je naozaj easy peasy. Zvládneš to aj ty. Všetko potrebné máš určite doma, stačí len nazrieť do kuchyne. Základom receptu sú však jahody. A keďže sa nachádzame uprostred leta, určite pre teba nebude problém zopár nazbierať. Tak smelo do toho.