Inšpirácia, Kategórie, Nezaradené

Jar začína a všetko kvitne. Rozkvitnite aj vy.

Dosť bolo zimnej šedi. Prebuďte po pár mesiacoch farbu a rozkvitnite. Prebuďte ju brošňami či rôznymi ozdobami s kvetmi. Nepočúvajte nikoho, kto tvrdí, že kvety vo vlasoch sú out. Keď ste dieťa kvetov, ste dieťa kvetov. Keď nie ste dieťa kvetov, skúste si dať… aspoň malú brošňu na oživenie. Farby oživujú a niekoho aj tešia. Každá má svoj význam. Použite tie, ktoré sa vám páčia. Ak si neviete vybrať choďte po význame. Biela napríklad znázorňuje čistotu, nevinnosť a nové začiatky. Žltá evokuje optimizmus a prebúdza chuť do života. Červená je farba lásky a vášne. Fialová by mala byť éterická a prebúdzať duchovno a kreativitu. Modrá vzbudzuje pohodu a dôveru. V tomto návode si ukážeme ako obohatiť sponku o umelý kvet a ako vyrobiť brošňu z filcu. Ak by ste to ale chceli prehodiť, všetko sa dá. Pokojne capnite umelú kvetinku na brošňový základ a na kabát. Alebo filcové kreácie do vlasov. Ak chcete vedieť ako na to, čítajte ďalej.

Potrebujete:

  • rôzne farby filcu,
  • umelé kvety,
  • nožnice,
  • lepiacu pištoľ,
  • sponku a základ na brošňu

Najprv si urobme sponku. Vystrihnite si malý kruh z filcu a prilepte ho na kvet.

 Šlo by to aj bez neho, ale takto bude všetko lepšie držať pokope.

Potom už len prilepíte sponku a máte hotovo.

Už vám ostáva len ozdobiť sa. ☺

Proces tvorby filcovej brošne je podobný. Stačí keď si vystrihnete rôzne tvary z rôznych farieb filcu. Zelené lístky a farebné lupene. Ak chcete choďte po fantázii a strihajte, strihajte, strihajte. Ak si na to netrúfate alebo chcete určitý tvar, môžete si nájsť šablóny, podľa ktorých si kvety vystrihnete.

Všetky vrstvy, ktoré ste si vystrihli zlepte lepiacou pištoľou. Keď sa vám táto predstava nepáči, zošite ich v strede. Kvety tým získajú väčší sklon.

Potom už len prilepte brošňový základ.

A máte čím oživiť sivý kabát. ☺