Kategórie, Ľudia

Farfalla mia – čelenkový lovebrand zo Slovenska

Čelenky a šatky, Petra a Dominika. Čo majú spoločné? Všetky sú krásne a kreatívne. Zakladateľky značky Farfalla mia sú ešte k tomu mladé, pracovité, inšpiratívne a plné nápadov. Vášeň pre módu je to, čo ich vedie a motivuje k tvorbe. Ich výrobky si obľúbili viaceré známe osobnosti a nadviazali spoluprácu aj so známym butikom Sugarbird. Na otázky o tom, ktoré slovenské divy nosia čelenky z ich dielne a ako to všetko začalo, nám odpovedala PETRA MACHÁČ, jedna zo zakladateliek motýlieho e-shopu s dámskymi doplnkami.

 

 

Keď som prvý krát postrehla vaše výrobky, priznám sa, že ma zaujali nielen krásne čelenky, ale aj pútavý názov. Čo sa skrýva za vznešeným označením farfalla mia?

Farfalla mia znamená môj motýľ a zaujímavé je, že vzniklo najprv naše logo motýľa, až potom samotný názov. Ideou bolo vymyslieť niečo nežné a krásne, no bolo dôležité aj to, aby názov ladil so samotnou značkou.

 

Čo bolo prvou vecou, ktorú ste vyrobili a ponúkli na predaj?

Úplne prvým výrobkom bola čelenka. Vyrobila som ju zo starého šálu zhotoveného z úpletu a finálnym výrobkom som sa pochválila na internete. Pozitívne ohlasy na seba nenechali dlho čakať, veľa dievčat sa ma pýtalo, kde som čelenku kúpila, a tým sa to odštartovalo. Do svojho nápadu som zapojila kamarátku Dominiku a začali sme s čelenkami na mieru, ktoré v tom období boli absolútne nedostatkový tovar – to bol nakoniec aj dôvod vzniku našej značky. Chceli sme ľuďom ponúknuť prioritne to, čo sme samé na trhu postrádali.

 

 

Ako každý startup, aj vy ste určite mali ťažké začiatky. Trvalo dlho, kým sa produkty dostali do povedomia ľudí? Čím ste začali? 

Naše začiatky boli skôr chaotické ako ťažké. Do povedomia sme sa dostali takou rýchlosťou, až sme to miestami nezvládali, nakoľko sme s tým nepočítali a nemali sme ešte vybudovaný systém a poriadok. Bolo to krásne, no veľmi náročné obdobie. Trvalo istý čas nájsť ten správny systém a rozdelenie úloh v našom tíme, aby všetko išlo ako po masle. Začali sme propagáciou na Instagrame, neskôr pribudla stránka na Facebooku.

 

Odvtedy už prešlo veľa času. Dnes sa môžete pýšiť aj zákazníkmi zo sveta celebrít. Koho vaša tvorba očarila?

Naša tvorba padla do oka skvelým speváčkam – Twiins, Dare Rolins a Dominike Mirgovej. Na čelenky nedopustí ani herečka Zuzana Vačková, moderátorka Diana Hágerová, make-up artistka Lucid či dcéra bývalej missky Daniela Christová.

 

 

Ktoré výrobky ich zaujali najviac? 

Najpopulárnejšie sú čelenky, no do centra záujmu sa pomaly dostávajú aj naše štýlové ruksaky. Sme veľmi vďačné za to, že dokážu oceniť poctivé výrobky a podeliť sa s nimi aj medzi svojimi fanúšikmi.

 

Handmade. Pojem, ktorý sa niekedy používa na nesprávnych miestach. Ako to je s farfalla mia čelenkami?

Čelenky farfalla mia  sú absolútny produkt handmade, každá čelenka či šatka prejde rukami našich dvoch krajčírok. Jedna čelenku/šatku ušije, druhá dokončí a ozdobí našou značkou.

 

 

Okrem čeleniek, na ktoré sa zameriavate, ponúkate aj iné veci. Sú takisto z vašej dielne?

Áno, ponuku sme rozšírili o rôzne iné produkty, v dnešnej dobe vyrábame ruksaky, kabelky, peňaženky, prívesky na kabelky. V zimnom období teplé pletené čelenky aj čiapky. Obzvlášť ruksaky sa teraz tešia veľkej obľube. Všetky tieto produkty sú handmade, poctivá ručná výroba na Slovensku a výhradne naše návrhy. Handmade nie sú jedine tričká a šiltovky, to je textil, ktorý si my dotvoríme.

 

Spoliehate sa samé na seba alebo máte posily?

Vedenie firmy, samotné návrhy a marketing je naša práca, no predstavy realizujú naše šikovné krajčírky. Samozrejme nám pomáhajú aj mnohí iní talentovaní ľudia, a tak tvoríme skvelý tím.

 

 

Máte svoj obľúbený výrobok? Čo by ste odporučili čitateľom? 

Obľúbená je momentálne naša voňavá kožená peňaženka so štýlovým príveskom. Tento vkusný a praktický doplnok považujeme za veľmi vydarený, čiže rozhodne odporúčame. V tomto čase už usilovne pracujeme na našej ďalšej kolekcii jeseň/zima, ktorá bude ako vždy farebná, originálna a my sa nevieme dočkať, ako vám ju predstavíme. Určite sa máte na čo tešiť!

 

Celému farfalla mia tímu prajeme ešte veľa spokojných zákazníčok, farebných doplnkov, originality a odvahy. Dievčatá, ďakujeme za možnosť vystúpiť z radu a osviežiť každodenné outfity nádhernými doplnkami!