Kategórie, Krása

Čo s citlivými perami?

Pery sú v tomto období roka veľmi dôležité. Vlhký vzduch a chladné obdobie si vyžiadajú svoju cenu, no už za dva týždne môžeš mať pery neodolateľne mäkké. Tu je 5 rýchlych krokov ako získať kontrolu nad suchými, popraskanými, či začervenanými perami.

 1.Praskanie 

Je to úžasne jednoduché, urobiť praskanie pier. Môžeš použiť zaujímavé kvety ako mentol a vanilka, je to jednoducho tanec oleja a cukru, ku ktorým pridaním kvapku medu, vytvoríš hotové kúzlo.

Toto je recept, ak to ozaj potrebuješ. Ak to ale chceš použiť na rovnejšie časti tváre, stačí ak zmiešaš trocha tekutiny a cukru. Potom použi konček prsta na aplikovanie zmesi na pery a jemne drhni. Keď budeš hotový opláchni teplou vodou.

  • 2 lyžičky cukru (použi akýkoľvek cukor: surový, hnedý alebo aj obyčajný)
  • 1 lyžička medu
  • 1 lyžička mandľového oleja

2.Obnova cez noc 

Sleduj odlupovanie s jednoduchou obnovujúcou nočnou maskou. Vyskúšať môžeš kolagénovú masku alebo si vyrob svoju vlastnú. Med pomáha pleti udržať vlhkosť a vitamín E ošetrí suché miesta. Nanes si zmes na pery a nechaj pôsobiť v noci, ráno si zvyšky iba zotrieš.

  • 1 lyžička E oleja (alebo 3 kapsuly vitamínu E)
  • 1 lyžička medu

3.Vyrob si vlastný balzam na pery 

Vyrob si doma svoj balzam. Je to skutočne jednoduché, ak máš rád balzamy bez včelieho vosku. Tento recept je dosť jemný pre veľmi suché pery a má hromadu rôznych užívateľov. Vrelo odporúčam používanie medu do balzamov na pery alebo ich zafarbenie pomocou maliny či brusnice.

 

4.Ak nakupuješ, vyber si ten prírodný 

Ak nie si pripravený na výrobu doma, vyber si určite balzamy s mentolom alebo gáfrom. Tieto prírodné balzamy sú pravou voľbou, ak si nechceš celý deň olizovať balzam na perách.

Nezabúdaj ani na rúž na pery. Niektoré „dlho trvajúce“ ruže ti vysušia pery ako dezert menom Sahara. Úplne ti vysajú vlhkosť z pier a pohľad na zostatkovú farbu, vo vrúbkoch pier, nie je nič príjemné.

5.Hydratuj a zvlhči 

Kedysi som bola osobou, ktorá neznášala kázanie o pravidelnom pití vody, kým som to sama nezačala dodržiavať. Mojim rekordom bolo vypiť maximálne liter vody za deň, čo bolo zdrvujúce pre moje suché pery. Neprospievalo mu ani neustále olizovanie pier, čoho som sa nemohla vzdať.

Pitie vody je o to ťažšie v zime. Spoliehala som sa na bylinné čaje, no keď som sa odvážila na mentolovú príchuť – zistila som, že to je tá správna voľba. Pomáhalo mi tiež zvlhčovanie pleti v noci.

P.S. Teraz keď chceš úžasne našpúlené pery, skús škoricu a dosiahneš metalické pery prirodzenou cestou!