Kategórie, Ľudia

Chcete sa ozdobiť slovenskou výšivkou?

V poslednej dobe zažívajú folklórne motívy obrovský boom. Chvalabohu. Naše kroje a vzory na nich sú naozaj výnimočné a preto ja osobne tento comeback určite schvaľujem a verím, že aj veľa z vás ☺

Slovenský folklór ako taký, je naozaj pestrý a rôznorodý či už svojou rôznorodosťou krojov, tancov, hudby, krojov a predovšetkým doplnkov. Pýtate sa prečo predovšetkým? Dnes bude reč o značke Folková. Preto.

 

 

Folková predstavuje slovenskú značku ručne robených doplnkov inšpirovaných folklórom.

Vznikla v máji 2015 a jej charakteristickým prvkom sú najmä výšivky, ktoré sú vždy unikát. Za celým procesom stojí Karolína Hrušková, ktorá sa stará o návrhy, výšivky ako aj konečné spracovanie každého výrobku. Výroba a všeobecne všetky povinnosti s handmade výrobkami sú náročné, no šikovné ruky spomínanej Karolíny Hruškovej sa o všetko postarajú.

 

 

Ponúkaný sortiment tejto značky je naozaj široký, môžete si vybrať spomedzi kolekcií „Storočných“, „Modrotlač“, či najnovšia „Čataj“. Mňa osobne výrazne ohúrili vyšívané sukne ktoré sa v ponuke nachádzajú taktiež. Nevesty sú v dnešnej dobe už o dosť odvážnejšie než v minulosti a práve tieto sukne s nádhernými vyšívanými opaskami, by mohli dodať ten správny folklórny nádych vašej svadbe ☺ Osobitná kapitola boli pre mňa vyšívané motýliky. Umelecké dielo? S maximálne kľudným svedomím tak tieto výtvory môžeme nazvať.

 

 

Všetky veci a doplnky vyšíva Karolína  sama. Každý jeden kúsok predtým než sa dostane k vám, prejde jej vlastnými rukami. Na svoje nádherné výtvory používa poctivé slovenské a české komponenty a bavlnky, ktoré sú väčšinou bežne dostupné v každej dobrej galérií. Karolína sama nakupuje látky a bavlnky, taktiež robí a upravuje návrhy pre zákazníkov, tvorí skice, no gro celej práce je samozrejme vyšiť ornamenty a ušiť opasok sukňu či kabelku. No a nakoniec je to najdôležitejší krok, komunikácia so zákazníkmi. Možno sa to na prvý pohľad nezdá, no výroba takýchto handmade výrobkov je veľmi náročná a to predovšetkým časovo.

Kochajte sa, inšpirujte sa. Myslím, že je naozaj čím ☺