Inšpirácia, Kategórie

Zdobenie vajíčka, ktoré netreba vyfukovať

Čo chvíľa a je tu Veľká noc, marketing nepustí a obchody sú už dávno plné veľkonočných zajačikov, vajíčok, kuriatok…. Niekedy ozaj nie je na škodu, začať s prípravami o trochu skôr, a preto aj tento nápad s ozdobením  umelého vajíčka. Na jeho prípravu potrebuješ hlavne šikovné ruky, no aj pevné nervy.

Návod, ktorý vám ponúkam je pre každého, kto si rád sám niečo vyrobí a má na to čas. Pointa spočíva v zapichovaní flitrov špendlíkom do vajíčka. Dbať treba na ukladanie flitrov vedľa seba, aby neostalo na vajíčku voľné miesto.

Vajíčka nájdeš v tomto období skoro v každom papiernictve  alebo v obchode s podobným tovarom. Čo sa týka flitrov, hoci si ich doteraz nikde v obchode nevidel, neznamená, že tam nie sú. Ak sa začneš pýtať a hľadať ich, nájdeš. Nie nadarmo sa vraví, kto hľadá nájde.

Možno sa to zdá ťažké, no kým to sám/sama neskúsiš, posúdiť to nemôžeš, tak šup do toho!

Na prípravu potrebuješ: 

  • vajíčka (umelé polystyrénové),
  • flitre (tvar je ľubovoľný),
  • krátke špendlíky.

 

Postup: 

  1. Začať je najlepšie odvrchu, od užšej strany. Špendlíkom prepichni fliter a zapichni ho na vrchol vajíčka.
  2. Druhý fliter ulož okolo prvého tak, aby ho čiastočne prekrýval. Pozor na biele, ničím neprekryté miesta, snaž sa, aby žiadne neboli.
  3. A ukladaj ďalšie flitre takým istým spôsobom. Na každý jeden fliter, jeden špendlík.

 

 

Ešte jedna rada: S vajíčkom narábaj opatrne, je krehké a silnejší stisk ruky ti môže deformovať vajíčko. Hoci to prekryješ flitrami, väčšie deformácie sa ti už nemusí podariť prekryť. Takže opatrne.

Ahojte čitatelia, som copywriterka Monika. Veľmi ma teší, že keď ste sa dostali až sem, tak zrejme čítate aj moje články. Verím, že sa vám páčia a že vás niečím zaujali. Som študentkou marketingovej komunikácie a stále sa učím, ako zaujať a správne písať. Rada píšem a čítam knihy, no bavia ma aj večery s kamarátmi, či prechádzky v prírode na prevetranie si hlavy. Tiež chodievam na korčule a mojou srdcovkou je tenis.