Jedlo, Kategórie

Recept na jednoduchý koláčik, ideálny pre milovníkov jahôd

Skoro každý človek miluje leto a sladkosti. To je ideálna kombinácia. Keďže zima je pomaly na ústupe a jar za rohom, s prvými slnečnými lúčmi má každý hneď lepšiu náladu. S pribúdajúcim slnkom a zvyšujúcimi sa teplotami, dostáva aj ovocie konečne tú vytúženú sladkú chuť. Či už to v obchodoch alebo samozrejme vypestované doma.
Ak ťa prepadne chuť na sladké a máš voľnú chvíľku, prečo si nespríjemniť deň niečím dobrým, svojpomocne napečeným?  Veď predsa z domu, nielen od mamky, chutí všetko najlepšie. Stačí skočiť do obchodu po pár surovín a hor sa do pečenia!

Jednoducho, rýchlo, chutne 

Tento skvelý recept zvládneš, aj keď si zvykol v kuchyni iba jesť a v pečení sa cítiš ako amatér. Budeš naň potrebovať iba pár základných surovín.

Nájdeš doma alebo kúpiš:

  • 1 vajce
  • 70 g hnedého trstinového cukru
  • 1/2 balíček vanilkového cukru
  • 1/2 balíček prášku do pečiva
  • 250 g kyslej smotany
  • 110 g polohrubej múky
  • 1 PL kakaa
  • niekoľko jahôd podľa tvojej chuti

A ako na to?

Ak máš všetko pripravené a nevieš sa dočkať skvelej chuti tvojho koláča, nestrácaj čas a pusti sa do toho. Jednoducho vyšľaháš celé vajce s kryštálovým a vanilkovým cukrom. Pridáš kyslú smotanu a múku rozmiešanú s kypriacim práškom do pečiva a kakao. Všetko spolu premiešaš a cesto dáš do olejom vymastenej okrúhlej formy, napríklad s priemerom 24cm.  Pridáš jahody (mrazené alebo čerstvé, také aké máš). Cesto dáš do vyhriatej rúry a necháš piecť (pri plynovej, tretí stupeň) asi takých 40 minút. Ideálne keď budeš cesto skúšať špáratkom, ak sa naň neprilepí, je upečené. Nakoniec ho necháš dobre vychladnúť a hotovo!

Tvojim dielom nepotešíš len seba, ale sladký jahodový koláč ocenia aj priatelia, či tvoja rodina. Ak ho teda nezješ sám, čo sa neodporúča, keďže stále platí pravidlo, všetkého veľa škodí.

 

Som vraj pozitívna a veselá východniarka. Milujem cestovanie (kamkoľvek a kedykoľvek), spontánne nápady a zábavu. Rada jem koláče, čítam knihy a korčuľujem. Študujem marketingovú komunikáciu a k písaniu som mala blízko už od mala.